پتروشیمی امیرکبیر ، صنعت سبز کشور

سرپرست پتروشیمی اروند منصوب شد
مارس 8, 2022
برنامه مجمع جهانی اقتصاد برای کاهش زباله‌های پلاستیکی
مارس 8, 2022

پتروشیمی امیرکبیر ، صنعت سبز کشور

پتروشیمی امیرکبیر ، صنعت سبز کشور

شرکت پتروشیمی امیرکبیر، برای چهارمین سال متوالی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان شرکت صنعتی سبز انتخاب شد.

وابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر اعلام کرد : کسب این عنوان برای چهارمین سال به واسطه حفظ رعایت ملاحظات و الزامات زیست محیطی توسط این مجتمع پتروشیمی به دست آمده است.

پتروشیمی امیرکبیر، در ارزیابی سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده توانست به عنوان واحد منتخب صنعتی سبز کشور برگزیده شود.

سازمان حفاظت محیط زیست کشور در راستای حفاظت از محیط زیست و به منظور تشویق واحد‌های صنعتی و خدماتی و انتقال تجارب صنایع موفق در زمینه کنترل و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و ایجاد فضای رقابت، هر ساله از بین صنایع مختلف کشور نسبت به انتخاب و معرفی صنایع سبز کشور اقدام می‌کند که پتروشیمی امیرکبیر در این ارزیابی موفق به کسب عنوان واحد منتخب صنعتی سبز شده است.

بهبود سیستم‌های پالایش و کنترل آلاینده‌ها، مدیریت بازیافت مواد زائد، مصرف بهینه حامل‌های انرژی، استقرار سیستم‌های پایش لحظه‌ای، استقرار مدیریت زیست محیطی ISO۱۴۰۰۰، ارتقا سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد توسعه فضای سبز از جمله مواردی است که از سوی سازمان محیط زیست کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

پتروشیمی امیرکبیر با موفقیت در این ارزیابی‌ها، امتیاز‌های مربوطه را کسب کرده و موفق به دریافت نشان صنعت سبز کشور شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *