مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: عرضه ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما موجب ثبات اقتصادی می‌شود

قیمت دلار و سکه
ژانویه 27, 2022
مالیات‌ها باید منجر به توسعه صنایع پایین‌دستی شود
ژانویه 28, 2022

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی: عرضه ارز پتروشیمی‌ها در سامانه نیما موجب ثبات اقتصادی می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: عرضه به موقع ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به سامانه نیما باعث می‌شود که ثبات بهتری در اقتصاد کشور حاکم شود که باید همواره به این مسئله توجه شود.

جناب آقای مرتضی شاهمیرزایی پس از بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان بندر ماهشهر اظهار کرد: مناطق همجوار این صنعت، به‌عنوان همسایگان شرکت‌های پتروشیمی باید مورد توجه قرار گیرند. پتروشیمی‌ها به عنوان واحدهای اقتصادی و اشتغالزا مسئولیت‌هایی دارند که باید با همفکری و مطابق با اولویت‌هایی که تعیین می‌شود به ارائه خدمات بپردازند و این خدمات باید به بهبود و تقویت زیرساخت‌های منطقه منجر شود تا رضایتمندی لازم شهروندان را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: صنعت پتروشیمی در ثبات اقتصادی کشور نقش تأثیرگذاری دارد که همواره مورد توجه است.

آقای شاهمیرزایی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع با اهمیت در امر ارزآوری کشور عمل می‌کند، گفت: عرضه به موقع ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به سامانه نیما باعث می‌شود که ثبات بهتری در اقتصاد کشور حاکم شود که باید همواره به این مسئله توجه شود.

وی، ظرفیت اسمی صنعت پتروشیمی در کشور را حدود ۹۰ میلیون تن اعلام کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در دست اقدام است تلاش می‌شود مشکلات واحدهای تولیدی پتروشیمی برای رسیدن به ظرفیت اسمی کمتر شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: انتظار می‌رود شرکت‌های پتروشیمی در زمینه تولید محصولات پایین دستی و تکمیل زنجیره ارزش گام بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *