رشد ۱۰۰ درصدی فروش محصولات پتروشیمی شازند در سال جاری

موارد اعلامی از طرف محیط زیست را بند به بند اجرا می‌کنیم
فوریه 16, 2022
قیمت و عرضه مواد پلیمری
فوریه 16, 2022

رشد ۱۰۰ درصدی فروش محصولات پتروشیمی شازند در سال جاری

۵ شرکت کاغذی در خارج از کشور ثبت کردیم که همگی لو رفتند و آنها را تعطیل کردیم
رشد ۱۰۰ درصدی فروش محصولات پتروشیمی شازند در سال جاری

مهندس ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت :فروش محصولات تولیدی پتروشیمی شازند با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است .
فروش پتروشیمی شازند در سال جاری با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است .

مهندس ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت :فروش محصولات تولیدی پتروشیمی شازند با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل پتروشیمی شازند افزود : بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در این شرکت هدف گذاری برای ۱/۸ هزار تن تولید محصول صورت گرفته بود که این امر در ده ماه اول سال محقق گردید.

وی افزود : با توجه به تحریمهای ظالمانه موجود این شرکت توانسته در زمینه تولید قطعات حساس مورد نیاز بیش از ۲۵ میلیون دلار از قطعات حساس مورد نیاز را در داخل کشور تولید و تأمین نماید.

ولدخانی با اشاره به وضعیت اشتغال و نیروی انسانی شاغل در شرکت گفت: در سال جاری ۶۷۰ نفر نیروی جدید به مجموعه اضافه شده است که سعی شده تمامی این نیروها از نیروهای بومی منطقه باشند تا در رفع مشکل بیکاری منطقه گره گشا باشند.

مدیرعامل پتروشیمی شازند گفت : هدف ما برای صادرات در سال جاری سیصد میلیون دلار بوده است که تا پایان دیماه ۲۷۰ میلیون دلار آن محقق شده است و با توجه به اینکه طبق قانون می توانستیم بخشی از این ارز را در بازار آزاد بفروش برسانیم ولی تصمیم گرفتیم تا تمامی ارز حاصل از صادرات را به صورت نیمایی بفروش برسانیم تا در کاهش مشکلات ارزی کشور سهیم باشیم.

مهندس ولدخانی گفت : برای دور زدن تحریمها ۵ شرکت کاغذی در خارج از کشور به ثبت رساندیم که همگی لو رفتند و مجبور به تعطیلی آنها شدیم و ارز حاصل از صادرات را با مشقات فراوان به کشور برگرداندیم

وی در خصوص افزایش هزینه های تولید در این مجتمع گفت : روزانه ۳ هزار تن خوراک مورد نیاز این مجتمع از پالایشگاههای سراسر کشور تأمین می شود که قیمت ان بر اساس قیمت جهانی و روزانه تعیین می شود که در افزایش بی سابقه قیمت جهانی نفت در این زمینه باعث افزایش دشدی هزینه های ما گردیده است و از سوی دیگر هزینه پرسنل و حمل و نقل نیز افزایش داشته است ولی ما سعی کرده ایم با تحمل این هزینه ها به تولید ادامه دهیم. وی افزود : قیمت گاز مصرفی مجتمع در سال گذشته ۳ میلیارد تومان بوده است که این رقم با افزایش ۹ برابری در سال جاری به ۲۷ میلیارد تومان افزایش یافته است  .

مدیرعامل مجتمع پتروشیی شازند در خصوص وضعیت زیست محیطی شرکت گفت : با توجه به اینکه این شرکت از منابع منطقه استفاده می نماید خود را ملزم به رعایت کامل تمامی استانداردهای قانونی می دانیم و در زمینه رعایت اصول زیست محیطی نهایت تلاش را به کار می بندیم و در این خصوص اقداماتی از قبیل استفاده از گار دی اکسید کربن به جای اکسیژن در واحد متان بالاس و افزدون یک برج در واحد الفین برای جلوگیری از هدر رفت از اشاره نمود

مهندس والدخانی توجه به مسئولیتهای اجتماعی شرکت را نیز یکی از اولویتای پتروشیمی شازند برشمرد و افزود : در همین راستا در سال جاری تا کنون بیش از یکصد میلیارد ریال کمکهای خیرخواهانه به خانواده ها و افراد کم بضاعت از سوی شرکت صورت گرفته است

شرکت پتروشیمی شازند به عنوان یکی از قطب های پتروشیمی کشور مواد اولیه فعالیت بیش از پنج هزار واحد پایین دستی خود را تأمین می نماید و در حال حاضر به بیش از ۴۳ کشور جهان صادرات انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *