دو رکورد تاریخی تولید پلی اتیلن ترفتالات ثبت شد

سید حیدر محمدی به ریاست سازمان غذا و دارو منصوب شد
نوامبر 8, 2022
معامله بیش از ۲۶۸ هزار تن انواع محصول در بورس کالا
نوامبر 8, 2022

دو رکورد تاریخی تولید پلی اتیلن ترفتالات ثبت شد

دو رکورد تاریخی تولید پلی اتیلن ترفتالات ثبت شد/ سهامداران منتظر خبرهای خوش جدیدی باشند

رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان گفت: برنامه ریزی برای تولید تجاری ۷ محصول و گرید جدید آغاز شده که به‌زودی خبرهای خوشی درباره عرضه گریدهای جدید به سهامداران محترم اعلام خواهد شد.

«امین ملک‌زاده» با اشاره به ثبت دو رکورد تاریخی در این زنجیره تولید محصولات پلی اتیلن ترفتلات در سال ۱۴۰۱، گفت: سال ۱۴۰۰ با تولید یک میلیون و ۱۲۵ هزار تن محصول رکورد تازه‌ای در تاریخ تاسیس این شرکت پتروشیمی ثبت شد که این رکورد در سال جاری ارتقا یافته است.  

رئیس مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان امسال بالغ بر ۷۵۶ هزار تن محصول در این پتروشیمی تولید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۵۵ هزار تن افزایش یافته است، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با استمرار وضع موجود تا پایان سال ۱۴۰۱ رکورد تاریخی تولید بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار تن محصول به ثبت برسد.  

وی با اشاره به کاهش ظرفیت خالی تولید در پتروشیمی شهید تندگویان در طول سه سال گذشته تاکنون، بیان کرد: نسبت تولید به ظرفیت نصب شده این پتروشیمی سال ۱۳۹۴ حدود ۵۴ درصد بود یعنی نیمی از ظرفیت نصب شده این مجتمع پتروشیمی بدون استفاده مانده بود.  

او با بیان اینکه در کنار افزایش هشت درصدی تولید در سال جاری نسبت تولید به ظرفیت اسمی امسال به رقم بی‌سابقه ۷۶ درصد رسیده، تاکید کرد: این شاخص نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۵٫۵ درصد افزایش یافته است.  

ملک زاده با بیان اینکه در کنار افزایش ظرفیت تولید، متنوع‌سازی سبد محصولات هم به عنوان یک راهبرد کلیدی در دستور کار تیم و ساختار مدیریتی و کارکنان پتروشیمی شهید تندگویان قرار دارد، افزود: هم اکنون برنامه ریزی برای تولید تجاری هفت محصول و گرید جدید آغاز شده که به زودی خبرهای خوشی درباره عرضه گریدهای جدید اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *