بومی‌سازی صنعت پتروشیمی ایران قابل تحقق است

در میانکاله هیچ فرایند عمرانی اتفاق نیفتاده است
ژوئن 8, 2022
قیمت دلار و سکه
ژوئن 9, 2022

بومی‌سازی صنعت پتروشیمی ایران قابل تحقق است

بومی‌سازی صنعت پتروشیمی ایران قابل تحقق است

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به چشم‌اندازهای تعیین‌شده برای کاهش وابستگی صنعت پتروشیمی به خارج از کشور، گفت: بومی‌سازی این صنعت در سال‌های آینده بی‌شک قابل تحقق است.

 مرتضی شاهمیرزایی سه‌شنبه شب (۱۷ خردادماه) در نودوسومین نشست شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار کرد: ظرفیت سالانه تولید محصول این صنعت از ۳ میلیون تن در پیش از انقلاب، به ۹۰ میلیون تن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه با بومی شدن صنعت پتروشیمی، افزون بر افزایش تولید مجتمع‌ها، امکان اجرای طرح‌های زنجیره ارزش شتاب بیشتری خواهد گرفت، افزود: بومی شدن این صنعت، سبب رشد اقتصادی و ایجاد فرصت‌های پایدار شغلی در کشور می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: با اتکا به دانش داخلی، امکان طراحی قطعات مورد نیاز، همچنین نصب و راه‌اندازی آنها از سوی متخصصان ایرانی امکان‌پذیر است و باید این چشم‌انداز طی سه یا چهار سال آینده محقق شود.

شاهمیرزایی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به ضرورت اصلاح طرح آمایش سرزمینی استان خوزستان، گفت: این‌طرح به بازنگری کارشناسی نیاز دارد تا از این طریق، امکان توسعه پایدار صنعت پتروشیمی فراهم شود.

در این نشست، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از برخی آتش‌نشانان عضو تیم واکنش سریع و آتش‌نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اعزام‌شده به محل ساختمان متروپل آبادان به نمایندگی از دیگر نیروهای این تیم قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *