افتتاح بزرگترین مجتمع بازیافت ضایعات پلاستیک PET خاورمیانه در جویبار

عرضه مواد پلیمری
سپتامبر 5, 2022
قیمت ارز،دلار وسکه
سپتامبر 6, 2022

افتتاح بزرگترین مجتمع بازیافت ضایعات پلاستیک PET خاورمیانه در جویبار

کارخانه شیمی پلاست شمال با حضور خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، رستمعلی فرماندار جویبار دیگر مدیران استانی و شهرستانی با هزینه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال که ۲۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی در مدت زمان کمتر از ۸ ماه به بهره‌برداری رسید.

افتتاح بزرگترین مجتمع بازیافت ضایعات پلاستیک PET  خاورمیانه در جویبار/ اشتغالزایی برای هزار نفر

کارخانه شیمی پلاست شمال به مناسبت هفته دولت با حضور خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و دیگر مدیران استانی و شهرستان جویبار با هزینه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال که ۲۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی بوده در مدت زمان کمتر از ۸ ماه به بهره برداری رسید.
رهام حبیبی مدیرعامل شرکت شیمی پلاست شمال در آیین افتتاح این کارخانه با اعلام اینکه با توجه به شرایط اقتصادی فعلی، تحریم‌های ظالمانه و کمبود شدید اعتبارات دولتی کمتر فعال اقتصادی رغبت حضور در عرصه جهاد صنعت را دارد، گفت: ما با عشق پا در عرصه تولید نهادیم و قدم برداشتن در این شرایط اقتصادی اقدامی سخت و پرمخاطره است،اما ما با عشق پادرعرصه تولید نهادیم.
وی با اعلام اینکه ادامه این مسیر نیازمند یاری و مساعدت بی دریغ شما عزیزان است، اظهار کرد: ما برای صرف فعل ما می توانیم قدم در عرصه نهادیم و به لطف حق و با همراهی تیم مدیریتی و مجموعه همکاران فعل توانستن را صرف کرده و تکرار خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت شیمی پلاست شمال تصریح کرد: هیچ پیشرفت و موفقیتی بدون همراهی یک تیم قوی محقق نخواهد شد و من به این تیم خردمند و سرشار از اعتماد و یکدلی می بالم.

حبیبی افتتاح این کارخانه را یک دستاورد بزرگ و جهش بلند تولید در سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین عنوان کرد و افزود: امروزنخستین قدم با  افتتاح شیمی پلاست شمال آغاز شده  اما آخرین قدم نیست چراکه هدف ما توسعه و تعالی سازمان بزرگ شیمی پلاست شمال  بمنظور بهبود تولید و بازار این نوع مواد اولیه در کشور خواهد بود.


وی با اعلام اینکه این شرکت برای ۱۵۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است، گفت: برای بیش از یک‌هزار نفر نیز به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
حبیبی گفت:  امیدواریم در پرتو حمایت معنوی و مادی دولت مردمی وظیفه خویش را در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال با ایمان و عمل به منصه ظهور و بروز برسانیم.
حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی مازندران با اعلام اینکه تیم مدیریتی شرکت شیمی پلاست شمال در نهایت اخلاص و تلاش، این واحد بزرگ تولیدی را در شهرک صنعتی جویبار بنا کردند، گفت: با همت تمام تشکل‌های خصوصی و مجموعه مدیران مرتبط حوزه اقتصادی و فرمانداران امید داریم ظرفیت‌های بالقوه استان مازندران به بالفعل تبدیل کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه امروز شهرک صنعتی جویبار می‌تواند در حوزه صنعت تحولات شگرفی ایجاد کند، افزود: از چهار پایانه صادراتی استان سالانه ۷ میلیون تن بهترین محصولات کشاورزی صادر می‌شود.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه حضور دو شرکت روماک گستر و قره‌برون در حوزه جغرافیایی این شهرستان تراز اقصادی جویبار را ارتقا خواهد داد، گفت: در سال جاری به تمامی فرمانداران ابلاغ شده است که پیگیر احیای دوباره واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی و خارج از شهرک باشند.

خیریانپور خاطرنشان کرد: ۱۱۴ واحد راکد در سطح استان احیا و به مدار تولید برگشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اعلام اینکه به بانک‌ها ابلاغ شده که واحدهای صنعتی به‌خاطر بدهی تحت تملیک بانک‌ها در نیایند، افزود: از ۱۸۶ واحد صنعتی که در تملیک بانک بودند، ۱۱۷ واحد از تملک بانک خارج و ۴۰ واحد باقی‌مانده در مسیر پیگیری و رسیدگی قرار دارند.

فرماندار جویبار نیز در این مراسم با بیان اینکه این شهرک و مجموعه شیمی پلاست شمال یک ظرفیت قابل توجه برای استان مازندران است، گفت: از حضور سرمایه گذاران و تولیدکنندگان استقبال می‌کنیم.

کمال رستمعلی با اعلام اینکه در سال‌های گذشته تعدادی سرمایه‌گذار زمین‌هایی را به‌منظور سرمایه‌گذاری تحویل گرفتند، اظهار کرد: در این سال‌ها این سرمایه‌گذاران عملا قدمی برنداشتند و زمین‌ها بلااستفاده باقی ماندند.

وی تصریح کرد: پشت خط تولید، صدها تولیدکننده و صنعت‌گر حضور دارند که آمادگی دارند کارها و اقدامات بزرگی را به‌نام خودشان ثبت کنند.

مجتبی رضوی رئیس خانه صمت مازندران با اشاره به اینکه این مجموعه در مدت زمان بسیار کمی راه‌اندازی شده است، گفت: اما در همین زمان اندک جبهه‌های جدیدی در مقابل آنان باز شد که با مقاومت مجموعه و همکاری ژنرال‌های اقتصادی استان، این کارخانه توانست از خیلی از این سختی‌ها عبور کند.

وی با اعلام اینکه مالک قبلی این کارخانه بعد ۱۴ سال که هیچ اقدامی در این مکان انجام نداده بود حالا مدعی گرفتن این مجموعه شده است، افزود: مجموعه‌ای که ۱۴ سال کاری انجام نشده بود و  یکی که باید سه برابر آنچه که طبق کارشناسی به دولت پرداخت می‌کرد به خود او پرداخت شده  است  که امیدواریم با پیگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری  و دیگر مسؤولان ذیربط این مسئله برطرف شود.


رئیس خانه صمت مازندران  با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم مجموعه‌های این‌چنینی راه‌اندازی شود، گفت: تنها جایی که می‌شود با قدرت ایستاد و مقابله با تحریم‌های اقتصادی کرد حوزه تولید است.
 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *