اعزام هیات تجاری اتاق لاهور در اسفند ماه به ایران

مالیات؛ ترمزی بر نیمه‌خام‌فروشی پتروشیمی‌ها
ژانویه 29, 2022
آنچه راجب برگزاری پانزدهمین دوره از نمایشگاه ایران پلاست باید بدانید
ژانویه 29, 2022

اعزام هیات تجاری اتاق لاهور در اسفند ماه به ایران

اعزام هیات تجاری اتاق لاهور در اسفند ماه به ایران

رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در ایران با حضور در اتاق ایران از اعزام هیات تجاری اتاق لاهور به ایران در اسفندماه به منظور تعریف مسیرهای جدید همکاری تجاری بین دو کشور خبر داد.

عزام هیات تجاری از پاکستان به سرپرستی رئیس اتاق لاهور موضوعی بود که در نشست رایزن بازرگانی سفارت پاکستان در ایران با مدیر روابط دوجانبه و چندجانبه معاونت بین‌الملل اتاق ایران مطرح شد. این هیات بیشتر از فعالان حوزه خودروسازی و پتروشیمی هستند.

در این نشست علاوه بر مسعود احمد، رایزن بازرگانی سفارت پاکستان، زیب عباسی، دبیر اول سفارت پاکستان نیز حضور داشت.

نیلوفر اسدی، مدیر روابط دوجانبه و چند جانبه معاونت بین‌الملل اتاق ایران در این نشست، ضمن استقبال از اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری بین دو کشور، اعلام کرد: با توجه به کاهش مشکلات ناشی از شیوع کرونا و همچنین تمایل تجار و فعالان اقتصادی برای گسترش همکاری‌های، اتاق ایران آمادگی پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری به ویژه در همکاری با فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنایع پاکستان (FPCCI) را دارد.

او همچنین با توجه به در پیش بودن نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، از آمادگی برای توسعه همکاری‌ها خبر داد و افزود: در راستای تسریع در حل‌وفصل اختلافات تجاری، اتاق ایران یادداشت تفاهم ایجاد کمیته داوری را به فدراسیون اتاق‌های بازرگانی پاکستان پیشنهاد کرده که امید است با پیگیری سفارت‌های دو کشور این یادداشت تفاهم در کمیسیون مشترک آتی به امضا برسد.

در این نشست همچنین لزوم تسهیل روند اعطای روادید تجاری مورد توجه قرار گرفت و با توجه به کاهش محدودیت‌ها، پیشنهاد ارائه تسهیلات جدید برای اعطای روادید تجاری مطرح شد.

در ادامه مسعود احمد، رایزن سفارت پاکستان در ایران ضمن اشاره به پایان ماموریتش در ایران و اعزام رایزن جدید از پاکستان طی ماه‌های آینده به برنامه اعزام هیات تجاری متشکل از فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف از جمله خوروسازی و پتروشیمی به سرپرستی رئیس اتاق لاهور به تهران اشاره کرد.

بر اساس اظهارات او پیش‌بینی شده تا این هیات ضمن برگزاری نشست تجاری در اتاق ایران با اتاق‌های تهران، اصفهان، مشهد و زاهدان نیز نشست‌هایی را برگزار کنند.

به باور مسعود احمد حضور هیات‌های تجاری می‌تواند به شروع مجدد این همکاری‌ها بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *