آغاز طرح برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه

به روز ترین قیمت ارز،دلار و سکه
ژوئن 6, 2023
عرضه ۱۱۷ هزار تن انواع محصول در بورس کالا
ژوئن 6, 2023

آغاز طرح برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه

 با توجه به اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا، از دیروز ۱۶ خرداد طرح تشدید برخورد با عرضه کالا‌های بدون شناسه در سطح بازار از سوی سازمان حمایت، سازمان صمت استان‌ها، نیروی انتظامی و با همکاری سایر نهاد‌های امنیتی اجرایی شد.
این طرح با هدف اجرای مصوبات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و جلوگیری از عرضه کالا‌های قاچاق و تقلبی صورت گرفت. به گفته محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در این طرح، نظارت بر عرضه کالا‌های مختلف در حوزه لوازم خانگی، لوازم یدکی و کالای دخانی صورت می‌گیرد.
گفتنی است وزارت صنعت، معدن و تجارت فروردین سال گذشته نیز طرحی مشابه با عنوان «طرح مقابله با قاچاق در سطح عرضه» را در حوزه لوازم یدکی خودرو آغاز کرد. لوازم یدکی خودرو، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی، پوشاک و دخانیات، پنج اولویت نخست اجرای طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با مبارزه با قاچاق کالا اعلام شده بود. اما طرح بعد از مدتی متوقف شده که انتقاداتی از سوی فعالان حوزه پوشاک، لوازم خانگی و کالا‌های دخانی به دنبال داشت.
قاسم پالوج، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای سازمان حمایت با بیان اینکه در طرح تشدید نظارت بر قاچاق کالا‌های سرمایه‌ای، افزود: مجموعا ۲۵۰۰ بازرس در سطح کشور درباره همه تخلفات از جمله قاچاق فعالیت می‌کنند.
او افزود: ارزش بسیاری از پرونده‌های قاچاق بیش از ۵ میلیون تومان است که در قالب گشت‌های مشترک تعزیرات، کشف، تشکیل پرونده و تحویل تعزیرات حکومتی می‌شود. حداقل جریمه برای کالا‌های قاچاق، ضبط کالا و یک و نیم برابر جریمه است و بسته به ارزش کالای قاچاق شده پلکانی محاسبه و کالای ضبط شده از تملیک مالک خارج می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: مردم می‌توانند شکایت‌های خود را در این زمینه در سامانه ۱۲۴ یا وبسایت سازمان حمایت و وبسایت وزارت صنعت و معدن مطرح کنند که در کمترین زمان ممکن بررسی و اقدام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *