مذاکره با وزارت نفت برای تامین الیاف مصنوعی

تعرفه جدید گاز پرمصرف‌ها مصوب شد
دسامبر 8, 2022
چرا ایران عرصه نفت و گاز را به رقبا باخته است؟
دسامبر 8, 2022

مذاکره با وزارت نفت برای تامین الیاف مصنوعی

مذاکره با وزارت نفت برای تامین الیاف مصنوعی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قصد داریم در تامین مواد اولیه صنعت نساجی، از تجربه‌ای که در تهیه مواد اولیه فلزات و فولاد داشتیم استفاده کنیم.

سید رضا فاطمی‌امین با بیان اینکه در تامین مواد اولیه فلزات و فولاد و عرضه آن بدون سهمیه بندی، تا کنون یک مورد مشکل هم مشاهده نشده است افزود: بر این اساس قصد داریم از این تجربه در حل مشکل مواد اولیه صنعت نساجی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: برای تامین الیاف مصنوعی مذاکراتی با وزارت نفت در بخش پترشیمی داشتیم و تجربه فلزات و فولاد اکنون در مورد ۲ محصول به صورت آزمایشی اجرا شده که امیدواریم بتوانیم در خصوص سایر محصولات پتروشیمی نیز اجرا کنیم.

وزیر صمت درباره تامین پنبه مورد نیاز صنعت نساجی نیز گفت: برای اجرای همین سازوکار با وزارت جهاد کشاورزی در حال مذاکره هستیم تا پنبه نیز مانند فلزات و فولاد عرضه شود.

وی در واکنش به موضوع متصل نشدن ایمیدرو به درگاه ملی، گفت: ایمیدرو ارتباط کاری با شهروندان ندارد و یک سازمان توسعه‌ای محسوب می‌شود.

فاطمی‌امین اضافه کرد: ایمیدرو معادن بزرگ و سهام دولت در شرکت‌های معدنی را مدیریت می‌کند، معادن نیز توسط وزارت صمت و از طریق مزایده واگذار می‌شوند؛ بنابراین لزومی برای اتصال ایمیدرو به درگاه ملی نیست.

وی با اشاره به اتصال بیش از ۳۰ درصدی خدمات وزارت صمت به درگاه ملی، تاکید کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است که ۳۰ درصد خدمات متصل شوند، اما ما فراتر رفته ایم و در تلاش هستیم این میزان را به ۵۰ درصد برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *