مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد؛ برنامه ریزی برای تولید سالانه ۲۰۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی

پیش بینی بورس درسال ۱۴۰۱
مارس 3, 2022
تاریخ برگزاری بیت و نهمین نمایشگاه بین المللی اگروفود
مارس 5, 2022

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد؛ برنامه ریزی برای تولید سالانه ۲۰۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی

مرتضی شاه میرزایی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی و اسکله شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس و امضای هشت قرارداد طرح جمع‌آوری گازهای مشعل اظهار کرد: هم‌اکنون افزون بر ۲۳ مجتمع فعال پتروشیمی در ماهشهر، ۱۰ طرح پتروشیمی نیز در این منطقه در حال اجراست.

وی در ادامه ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را سه میلیون تن در سال با تولید واقعی ۱.۵ میلیون تن عنوان کرد و افزود: ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور امروز به سالانه ۹۰ میلیون تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور ادامه داد: ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران با توسعه‌ای که در دولت‌های پیشین انجام شده و همچنین بازنگری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در برنامه‌ریزی‌های انجام شده به دستور وزیر نفت تا پایان برنامه هشتم توسعه به حدود ۲۰۰ میلیون تن در سال خواهد رسید.

شاه میرزایی به مذاکرات فشرده با کشورهای خارجی برای توسعه بازار محصولات پتروشیمی ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در گذشته بیشتر محصولات پایه پتروشیمی در کشور تولید شده، لازم است که با یک هم‌افزایی عظیم برای ارتقای جایگاه و توسعه این صنعت همسو با تکمیل زنجیره ارزش، کسب دانش‌های فنی متنوع و مواد مصرفی مورد نیاز تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *