مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس: عملیات اجرایی ۴ پروژه هلدینگ خلیج‌ فارس به‌زودی آغاز می‌شود

ظرفیت صنعت پتروشیمی تا یک‌سال آینده به ۱۰۴ میلیون تن می‌رسد
فوریه 8, 2022
ساخت داخل در صنعت پتروشیمی یک اقدام حماسی در جنگ اقتصادی است/ ایران پلاست، رویدادی در طراز جهانی است/مراسم آغاز عملیات اجرایی دو مگاپروه گروه خلیج فارس به زودی برگزار می‌شود/ به صورت جدی از دانش بنیان‌ها حمایت خواهیم کرد
فوریه 8, 2022

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس: عملیات اجرایی ۴ پروژه هلدینگ خلیج‌ فارس به‌زودی آغاز می‌شود

عملیات اجرایی ۴ پروژه هلدینگ خلیج‌ فارس به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آغاز عملیات اجرایی ۲ مگاپروژه هرمز و الماس و طرح‌های PDH پتروشیمی پارس و بهبهان در آینده نزدیک خبر داد.

به نقل از گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، عبدالعلی علی‌عسگری امروز (دوشنبه، ۱۸ بهمن‌ماه) در پانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست و در جمع خبرنگاران، این نمایشگاه را نمایشگاهی در تراز جهانی خواند و افزود: برگزاری این نمایشگاه کمکی شایان به ارتقای کیفیت محصولات، افزایش همکاری شرکت‌ها با یکدیگر می‌کند و این رویداد محلی برای گفت‌وگو و تبادل‌نظر و دانش است.

وی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در اسفندماه امسال، اظهار کرد: ساخت داخل موضوعی حیاتی برای اقتصاد کشور است و به‌صورت جدی ساخت داخل در گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس دنبال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: دشمنان از دیرباز به دنبال این بودند که ایران کشوری خام‌فروش باشد، یعنی نفت خود را بفروشد و محصولات فرآوری شده با قیمت بالاتر را از آنها بخرد، اما تحریم‌ها یک لطف ناخواسته دشمن به ما بود که در صنعت به‌صورت جدی هم به دنبال ساخت داخل برویم و هم به سمت فرآوری محصولات نفتی در داخل کشور خود با استفاده از توان داخل برویم.

علی‌عسگری تصریح کرد: ساخت داخل امروز به خواست و عزمی جدی در صنعت تبدیل شده است و تنها شعار نیست و می‌توان گفت ساخت داخل در این جنگ اقتصادی به‌ویژه در صنعت پتروشیمی موضوعی حماسی است.

وی تأکید کرد: نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی اقدامی غیرتمندانه برای عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و کاری ارزشمند است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: هر شرکت توانمند دانش بنیانی که بخواهد در پایین‌دستی پتروشیمی فعالیت و اشتغالزایی و ثروت‌آفرینی کند از حمایت‌های خاص گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس برخوردار خواهد بود و به زودی جزئیات این حمایت‌ها را اعلام خواهیم کرد.

علی‌عسگری همچنین درباره زمان آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه این گروه گفت: این شرکت برای آغاز عملیات اجرایی دو مگاپروژه الماس ماهشهر، هرمز عسلویه و دو طرح PDH پتروشیمی پارس و بهبهان آماده است و در آینده نزدیک این اتفاق مهم خواهد افتاد.

وی با اشاره به افزایش مصرف گاز کشور به ویژه در فصول سرد و تأکید وزارت نفت بر توسعه میادین گازی، گفت: گروه خلیج فارس باوجود اجرای دو مگاپروژه مهم، طرح‌های درون مجتمعی، تمرکز ویژه بر صنایع پایین‌دستی و پروژه‌های زیر ۱۰۰ میلیون دلاری اما متکثر، در توسعه میدان‌ها نیز ورود خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: در این مسیر برای افزایش توان خود و افزایش ظرفیت حمایتی، با تأمین مالی از داخل و جذب سرمایه‌های خارج از کشور، توان خود در سرمایه‌گذاری و توسعه صنعت را بالاتر خواهیم برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *