قانعی مدیرعامل « پترول » شد

نرخ فرآورده های نفتی ویژه صادراتی در نیمه دوم خرداد ماه
ژوئن 6, 2022
قیمت مواد پلیمری
ژوئن 6, 2022

قانعی مدیرعامل « پترول » شد

قانعی مدیرعامل « پترول » شد

مراسم تکریم و معارفه رشید قانعی مدیرعامل جدید پترول ظهر روز دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ در محل این شرکت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مهرداد عظیمی مدیر روابط عمومی پتروشیمی خلیج فارس بیان کرد: یکی از موضوعاتی که مطالبه عمومی شده و رهبر فرزانه انقلاب بر آن تاکید کرده است، بحث میدان دادن به جوانان است.

وی گفت: فرد شایسته ای همانند دکتر رشید قانعی با تجربه و دارای برنامه و انرژی یکی از سرمایه های این مجموعه خواهد بود و امیدواریم پترول از سرمایه و خدمات این فرد بهره مند شده و در بهترین مسیر مدیریت شود.

رسول اشرف زاده مدیرعامل پیشین این مجموعه نیز در این مراسم به عمده دستاوردهای مالی پترول در این چهار سال اشاره کرد و گفت: اولین کار بزرگی که در این مجموعه صورت گرفت تسویه کردن بزرگترین بدهی ارزی پترول بود.

وی افزود: از دیگر دستاوردهای مجموعه عرضه شرکت ها با رکورد بی سابقه، رساندن ارزش شرکت به بیست هزار میلیارد ریال، قرار گرفتن پترول در تابلوی اول بورس و ۱۱۰ میلیون یورو فایننس بوده است.

اشرف زاده اضافه کرد: طی این چند سال ۶ طرح جدید تعریف کردیم که برای بار اول در کشور راه اندازی می شد و تمام این طرح ها با نگاه تکمیل زنجیره ارزش و در مناطق کمتر توسعه یافته بوده است و هم اکنون ۴ طرح از این ۶ طرح در حال اجرا است.

مدیرعامل اسبق پترول ادامه داد: پنج پارک پایین دستی در ارومیه، بروجن و لردگان تعریف کردیم که با اتمام این پروژه ها ۲۶۲ واحد صنعتی احداث و ۱۴۹ محصول تولید و همچنین در زمینه اشتغال ۱۵,۱۰۰ شغل مستقیم و ۳۱,۰۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی در انتها اشاره کرد: امیدواریم پترول مسیر خود را در جهت رشد و توسعه روزافزون صنعت پتروشیمی ادامه داده و ۶ طرح خود را به موقع افتتاح کرده و دستاورد خوبی برای کشور به همراه بیاورد.

رشید قانعی، مدیرعامل جدید پترول نیز ضمن تشکر از زحمات اشرف زاده بیان کرد: برنامه کلی پترول برای سهامداران ادامه تکمیل زنجیره ارزش چه در حوزه میان دستی و چه در حوزه پایین دستی و توسعه پارک های پتروشیمی خواهد بود.

وی ادامه داد: در چند ماه اخیر مطالعات خوبی در این حوزه انجام شده و امیدواریم بتوانیم این مسیر را در مجموعه پترول ادامه داده و مانع خام فروشی شویم.

قانعی اظهار کرد: به نوعی همین زنجیره پتروشیمی فعلی ما در قیاس با جهان ارزش افزوده پایین‌تری دارد و این باعث سودآوری چندبرابر پترول شده است که این سودآوری انتفاعش برای سهامداران خواهد بود.

وی در انتها یادآور شد: از طرح های آتی پترول احداث دو پارک جدید خواهد بود که یکی از این پارک ها در عسلویه است که طراحی اولیه آن انجام گرفته و در نهایت از ظرفیت و سرمایه های مردمی استفاده شده و افزایش سودآوری را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *