فناوری‌های نوین صنعت پتروشیمی شناسایی و بومی‌سازی شود

روند قیمتی pvc در بورس کالا
ژوئن 12, 2023
به روز ترین قیمت ارز،دلار و سکه
ژوئن 14, 2023

فناوری‌های نوین صنعت پتروشیمی شناسایی و بومی‌سازی شود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ماموریت داد تا ضمن تولید کاتالیست های پتروشیمی، فناوری‌های نوین صنعت پتروشیمی را شناسایی و نسبت به بومی‌سازی آن اقدام کند.

مرتضی شاهمیرزایی در مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به عملکرد مطلوب این شرکت در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: با تلاش همه همکاران تا پایان دولت سیزدهم تمام کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی بومی سازی خواهد شد و شرکت‌ها می‌توانند کاتالیست‌های مورد نیاز خود را بدون وابستگی به کشورهای خارجی از داخل کشور تامین کنند.

وی تصریح کرد: همزمان با بومی سازی کاتالیست‌ها با محوریت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، ضروری است که داخلی سازی فرایندها و دانش فنی با جدیت تداوم یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این که باید زمینه مشارکت و همکاری شرکت‌های پتروشیمی با هدف تکمیل و توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت فراهم شود، گفت: شرکت پژوهش و فناوری با توجه به زیر ساخت‌های موجود می‌تواند بسیاری از نیازهای شرکت‌ها را با همکاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف از جمله دانش فنی، کاتالیست و کالا و تجهیزات فراهم کند.

شاهمیرزایی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز باید با ایجاد بانک اطلاعاتی از تجارب و دانش پیشکسوتان و فعالان صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه فعالیت‌ها و بهره گیری از خلاقیت‌ها و دانش همکارانی که سال‌ها در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی فعال بوده اند، بهره مند شود.

وی خطاب به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، گفت: فناوری‌های نوآورانه را شناسایی کنید و با استفاده از تیم‌های تخصصی به رفع نیازهای صنعت پتروشیمی اقدام کنید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران ادامه داد: روند بومی سازی دانش‌های فنی باید اولویت بندی شود و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همکاری دیگر مراکز علمی و پژوهشی برای داخلی سازی اقدام کند.

شاهمیرزایی با تاکید بر لزوم تحقق توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران افزود: تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یک هدف باید مورد توجه قرار گیرد و با سرمایه گذاری هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی ضمن کاهش خام فروشی، به سوی تولید محصولات نهایی گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *