سوخت رسانی به نیروگاه‌ها نسبت به سال گذشته یک میلیارد لیتر افزایش یافت

وضعیت توزیع مازوت در نیروگاه‌ها/ ال‌پی‌جی در پتروشیمی مصرف شود/ واردات بنزین نداریم
فوریه 13, 2022
قیمت دلار و سکه
فوریه 13, 2022

سوخت رسانی به نیروگاه‌ها نسبت به سال گذشته یک میلیارد لیتر افزایش یافت


معاون وزیر نفت، گفت: یک میلیارد سوخت بیشتر از سال گذشته به نیروگاه‌ها تحویل شد و مشکل و چالشی در حوزه نیروگاهی وجود نداشت.

جلیل سالاری عصر امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه نوسازی و تقویت ناوگان سوخت‌رسانی جاده‌ای گفت: یک میلیارد سوخت بیشتر از سال گذشته به نیروگاه‌ها تحویل شد و مشکل و چالشی در حوزه نیروگاهی وجود نداشت.

وی ادامه داد: در حوزه سیاست گذاری برای بهینه سازی مصرف انرژی در حمل و نقل دو مبحث مهم وجود دارد، یکی از این بخش‌ها بهینه سازی سبد سوخت در حوزه حمل و نقل است.

سالاری تاکید کرد: سیاست‌ها در حوزه ال پی جی را مشخص کردیم تا با توجه به قیمت‌های بازار‌های جهانی، این محصول به سمت خوراک پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش هدایت شود.

معاون وزیر نفت ادامه داد: در نوسازی ناوگان نیز از اعطای تسهیلات استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل در بخش سوخت‌بری جوان‌تر هستیم، گفت: باید تلاش کنیم میانگین سنی ناوگان حمل و نقل به کمتر از ۱۵ سال برسد.

 بر اساس این تفاهم نامه، نوسازی ۴ هزار نفتکش ناوگان حمل‌ونقل فرآورده‌های نفتی در کشور تأمین مالی می‌شود.

با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه که طی آن، بانک ملت متعهد می‌شود برای نوسازی هر دستگاه کشنده تا ۳.۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کند، حدود ۴ هزار دستگاه نفتکش حمل فرآورده در کشور نوسازی و تحویل شرکت‌های پیمانکار خواهند شد. در مرحله اول اجرای این تفاهم نامه ۳ جانبه، با سرمایه گذاری ۱.۷ هزار میلیارد تومان، ۵۰۰ دستگاه نفتکش در ۲ ماه نوسازی و تقویت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *