روز شلوغ نمایشگاه بین المللی نفت

پیش نویس افزایش حق العمل جایگاه داران تصویب شد
می 16, 2022
ورود کالا به کشور بدون ثبت ‌سفارش و تعیین منشأ ارز ممنوع است
می 16, 2022

روز شلوغ نمایشگاه بین المللی نفت

روز سوم بیست و ششمین نمایشگاه نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) با بازدید وزیر نفت از شرکت‌های دانش بنیان و صنایع تکمیلی همراه بود.

جواد اوجی در حاشیه این بازدید از خودکفایی در بخش کاتالیست ها تا پایان دولت سیزدهم خبر داد..

معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز در بازدیدی از این نمایشگاه، وظیفه دستگاه سیاست خارجی را ظرفیت سازی برای به فعل رساندن ظرفیت های بالقوه کشور عنوان کرد.

آقای باقری صادرات نفت در شرایط تحریمی را حاصل هم افزایی مثبت دو دستگاه امور خارجه و وزارت نفت عنوان کرد که سبب ناکامی دشمنان در به ثمر نشستن سیاست فشار حداکثری شده است..

در روز سوم برپایی این نمایشگاه در حوزه پایین دست صنعت نفت پنج تفاهمنامه میان شرکت ملی نفت و هلدینگ های پتروشیمی به ارزش حدودی ۳ میلیارد دلار به امضا رسید.
محسن خجسته مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت در همین ارتیباط گفت: با امضای این تفاهمنامه ها، روزانه ۶۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت گاز، ۳۷ هزار بشکه در تولید نفت خام و ۵۰ هزار بشکه به تولید میعانات کشور اضافه میشود .

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز، از بهره مندی بالغ بر ۹۸ درصدی شهرها و ۴/۸۵ درصدی روستاهای کشور خبر داد.

مجید چگنی با بیان اینکه صاردات گاز طبیعی سال گذشته ۱۷ میلیارد مترمکعب بود،گفت: در سال ۱۴۰۰ به‌طور میانگین روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب گاز به عراق صادر کردیم و اکنون نیز روزانه حدود ۳۵ میلیون مترمکعب صادر می‌شود، این مقدار صادرات به کشور ترکیه حدود ۹ میلیارد متر مکعب در روز بود.

امضای تفاهمنامه اولین واحد مینی LNG نیز از اخبار مهم این حوزه بود.

جلیل سالاری، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش نیز در نشستی خبری بر لزوم حضور به شیوه های متنوع در بازارهای بین المللی تاکید کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *