ثروت‌آفرینی «صنایع فرهنگی» می‌تواند از نفت و پتروشیمی بیشتر باشد

برگزاری نمایشگاه ایران پلاست در موعد مقرر/ آغاز غرفه سازی از فردا
فوریه 4, 2022
نصرالهی سرپرست هلدینگ سلولزی شستا شد
فوریه 4, 2022

ثروت‌آفرینی «صنایع فرهنگی» می‌تواند از نفت و پتروشیمی بیشتر باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع فرهنگی به لحاظ اقتصادی فرصت‌های کم‌نظیری است که این صنایع می‌توانند ثروت و اشتغال‌آفرینی بیشتری در کشور فراهم کنند.

 محمدباقر قالیباف در بازدید از نمایشگاه الگونما که صبح امروز (۱۴بهمن) انجام شد، ضمن تأکید بر اهمیت صنایع فرهنگی گفت: خلاقیت در صنایع فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است و جوانان و نخبگان دغدغه‌مند حوزه فرهنگ باید با استفاده از ظرفیت‌های بومی، شخصیت‌های محبوب را برای کودکان خلق کنند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی و مردم باید متولی اصلی صنایع فرهنگی باشند، اظهار کرد: مجلس و دولت با تمام توان شرایط فعالیت بخش خصوصی و تولیدکنندگان را فراهم ‌کنند تا زیست‌بوم صنایع فرهنگی کشور در حوزه محصولات شخصیت‌محور کودک و نوجوان شکل گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل ضعف در تولید محتوا، استفاده از شخصیت‌های ملی به صورت اندک اتفاق می‌افتد و متأسفانه شخصیت‌های خارجی و غیربومی هم اثرات مخرب فرهنگی و تربیتی بالایی در نسل ما دارند.

قالیباف افزود: صنایع فرهنگی به لحاظ اقتصادی فرصت‌های کم‌نظیری در اختیار ما قرار می‌دهد که حتی از صنایعی مانند نفت و پتروشیمی نیز می‌تواند برای ما از اهمیت بالاتری برخودار باشد. این صنایع می‌توانند ثروت و اشتغال‌آفرینی بیشتری در کشور فراهم کنند.

وی با اشاره به نقش مهم مجلس اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع صنایع فرهنگی، مجلس شورای اسلامی از نظر اقتصادی و فرهنگی ورود حداکثری خواهد داشت تا بتواند بسترهای قانونی را برای ایفای نقش بهتر نهادهای مسئول در حوزه صنایع فرهنگی ایجاد کند.

این عضو شورای انقلاب فرهنگی در پایان گفت: شورای انقلاب فرهنگی بر روی تدوین اسناد بالادستی حوزه فرهنگ متمرکز شده است. مجموعه‌های خصوصی باید به صورت عملیاتی وارد میدان شوند. باید مجموعه دغدغه‌مندان حوزه فرهنگ دست‌به‌دست هم بدهند و کاری کنند تا فاصله بین عمل تا اسناد فرهنگی را کاهش دهند.

گفتنی است، نمایشگاه «الگونما»، نمایشگاه تخصصی سبک زندگی و صنایع فرهنگی نسل آینده ایران است که به بررسی تخصصی فرآیندها، ابعاد، وضعیت امروز ایران و جهان و چشم‌‎انداز مطلوب حوزه کاراکتر و شخصیت می‌پردازد. این نمایشگاه به همت مجمع نوشت‌‎افزار ایرانی اسلامی و شورای فرهنگ عمومی کشور، تا روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی شهدای سرچشمه واقع در میدان بهارستان از ساعت ٩ الی ۱۹ برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *