تقویت اقتصاد مقاومتی در گرو تکمیل زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی است

ایجاد ماده‌ای به سبُکی پلاستیک و قوی‌تر از فولاد
فوریه 5, 2022
طرح‌های بزرگ ملی زیر پوشش تسهیلات بانک صادرات ایران
فوریه 5, 2022

تقویت اقتصاد مقاومتی در گرو تکمیل زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی است

رئیس هیئت مدیره گروه بسپار شیمی سپیدان گفت: تقویت و ارتقای اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان، نیازمند تکمیل زنجیره ارزش و عدم خام فروشی در صنایع پتروشیمی به‌عنوان یک صنعت مادر و ارزش‌آفرین است.

محمد کریمیان، در آیین بهره‌برداری از کارخانه سپید پرتو (زیرمجموعه گروه بسپار شیمی سپیدان) که با حضور محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت انجام شد، اظهار کرد: صنایع کامپاند و مستربچ در زمره صنایع پایین‌دستی پتروشیمی‌ها قرار می‌گیرند که با به‌ کارگیری دانش و فرمولاسیون، محصولات پلیمری را تبدیل به آمیزه‌های مهندسی کرده و به این ترتیب از خام‌فروشی مواد پلیمری جلوگیری و علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار به زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی نیز قابل دستیابی است.

وی افزود: این کارخانه با تلاش متخصصان در مدت کوتاهی به بهره‌برداری رسید، تولید کامپاند و مستربچ با ظرفیت بیش از ۳۰ هزار تن درسال و اشتغال‌زایی مستقیم حدود ۲۰۰ نفر را در دستور کار قرار دارد.

مدیر عامل کارخانه سپید پرتو تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های پیش‌آمده در صنعت لوازم‌خانگی و سایر صنایع و خروج برندهای معروف خارجی از بازار ایران، شرکت‌های تولیدکننده داخلی سهم بیشتری از بازار به دست آورده و درنتیجه قطعات پلیمری تولیدشده با مستربچ و کامپاند نیز در داخل، تولید و رشد روزافزونی دارد و سرمایه‌گذاری در این حوزه زمینه متعادل شدن بهای تمام شده نهایی، افزایش کیفیت و عدم وابستگی به واردات را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: از مزایای بهره‌برداری از این کارخانه تولیدی می‌توان به توسعه دانش فنی و کسب سهم بازار در تولید محصولات باکیفیت دانش بنیان، ورود به بازارهای صادراتی منطقه، تبدیل‌شدن به قطب تأمین‌کننده مواد اولیه حوزه صنعت لوازم‌خانگی، خودرو، صنایع تکمیلی و ایجاد فرصت‌های شغلی اشاره کرد.

کرمیان گفت: دستیابی به ظرفیت تولید بیش از ۵۰ هزارتن در سال توسط مجموعه کارخانجات گروه بسپار شیمی سپیدان، این گروه را زمره اصلی‌ترین تولیدکنندگان این محصولات قرار داده و گام بعدی افزایش این میزان تولید تا سال ۱۴۰۳ به میزان سالانه ۱۵۰ هزار تن محصول است.

وی، مدیرعامل کارخانه سپید پرتو اظهار کرد: گروه بسپار شیمی سپیدان در سه سال اخیر با سرمایه‌گذاری قابل توجه در صنایع پلیمر و شیمیایی در ابعاد مختلف تولید دانش‌بنیان، تحقیق و توسعه، مراکز نوآوری و شتاب‌دهی تخصصی در آینده‌ای بسیار نزدیک به قطب تولید و ارایه راهکارهای فنی دانش بنیان این صنعت در ایران و منطقه، تبدیل خواهد شد.

به گفته رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان اصفهان، طی دو روز پنج‌شنبه و جمعه با حضور محمدمهدی برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت، ۱۳ طرح دهه فجر با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در استان اصفهان به بهره برداری رسید.
 ایرج موفق افزود: مراسم کلنگ‌زنی و افتتاح طرح‌های دهه فجر به همراه بازدید از شهرک صنعتی مورچه‌خورت و شهرک صنعتی جی و بازدیدهایی از برخی از صنایع استان اصفهان از جمله برنامه‌های سفر دو روزه معاون وزیر صمت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *