بورس در دره سقوط ماند

قیمت‌گذاری دلاری عامل گرانی در بازار است / پتروشیمی‌ها عرضه را به بورس کالا کاهش می‌دهند
فوریه 17, 2022
رییس روابط عمومی پتروشیمی نوری درگذشت
فوریه 17, 2022

بورس در دره سقوط ماند

 بورس در دره سقوط ماند

دنیای معدن: هر چند که بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت و شاخص کل بورس سعی کرد روندی صعودی به خود بگیرد و حتی تا رقم یک میلیون و ۲۸۳ هزار واحد هم افزایش یافت اما در نهایت از صعود باز ماند و روندی کاهشی به خود گرفت.

شاخص کل بورس امروز با ۸۴۵ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۲۱۸ واحد کاهش یافت و رقم ۳۲۵ هزار و ۲۸۳ واحد را ثبت کرد.

معامله گران این بازار ۲۹۶ هزار معامله به ارزش ۲۴ هزار و ۶۲۲ میلیارد ریال انجام دادند. توسعه معادن و فلزات و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت تهران، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس هم یک واحد کاهش یافت و در رقم ۱۷ هزار و ۵۲۸ واحد ایستاد. در این بازار ۷۱۶ هزار معامله به ارزش ۲۵ هزار و ۱۲۵ میلیارد ریال انجام شد. تجلی توسعه معادن و فلزات، پویا زرکان آق دره، بیمه اتکایی ایرانیان و پلیمر آریاساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل نفت ایرانول و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

در بازار امروز ۸۹ نماد به ارزش ۱۷۴۰ میلیارد ریال صف خرید و ۷۱ نماد به ارزش ۱۸۲۵ میلیارد ریال صف فروش بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *