انعقاد ۲۰۰ تفاهم‌نامه در سومین نمایشگاه تخصصی پتروشیمی

آغاز به کار سومین نمایشگاه صنعت پتروشیمی
فوریه 22, 2022
آمار معاملات مواد پلیمری
فوریه 23, 2022

انعقاد ۲۰۰ تفاهم‌نامه در سومین نمایشگاه تخصصی پتروشیمی

انعقاد ۲۰۰ تفاهم‌نامه در سومین نمایشگاه تخصصی پتروشیمی

مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از انعقاد ۲۰۰ تفاهم‌نامه بین هلدینگ‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و دانش‌بنیان در نمایشگاه تخصصی پتروشیمی جزیره کیش خبر داد.

جناب آقای عبدالعلی علی عسگری در سومین نمایشگاه و همایش تخصصی صنایع پتروشیمی گفت: بیش از ۳۲۰ شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه حضور دارند و پس از برپایی ۲۸ همایش و حدود ۷۰۰ نشست دوطرفه، ۲۰۰ تفاهمنامه منعقد شد.

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس اظهار داشت: محور‌های مختلفی مانند “تولید قطعات و تجهیزات”، “تولید مواد شیمیایی و کاتالولیست‌ها” و “تولید و انتقال دانش فنی” ویژگی‌هایی است که نمایشگاه پتروشیمی بر آن استوار است.

وی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و به‌طور ویژه حمایت از صنایع پایین‌دستی در این نمایشگاه لحاظ شده است. چرا که صنایع پایین‌دستی، نیازمند فناوری‌های متکثر می‌باشد و محصولات بسیار مهمی تولید، و برای دانشجویان و نخبگان ایجاد اشتغال می‌کند.

عبدالعلی علی عسگری نقش مناطق آزاد و ویژه را در توسعه تجارت و صنعت، حائز اهمیت دانست و بر مرکزیت یافتن جزیره‌کیش برای فعالیت‌های اینچنین تاکید کرد و ادامه داد: صنایع پایین‌دستی و شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری و اوج گرفتن صنعت و نمایشگاه‌هایی از این قبیل دارند.

وی بر ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و صنایع پایین‌دستی اشاره کرد و اظهار داشت: نمایشگاه ساخت داخل در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، از مظاهر بالای جوانان نخبه و کارآمد ملت ایران است و قله‌های فناوری گوناگون را به نمایش می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *