امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی

قیمت دلار و سکه
می 16, 2022
قیمت مواد پلیمری در بازار های مختلف
می 18, 2022

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی

کمیته امداد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف مهارت‌آموزی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با اولویت زنان سرپرست خانوار، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.


ئیس کمیته امداد در مراسم امضاء تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی که در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد، با اشاره به نقش مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و مجموعه‌های اقتصادی در رفع محرومیت و کمک به نیازمندان گفت: کمیته امداد از مرحله معیشت مددجویان عبور کرده و به مرحله توانمندسازی رسیده است.
سیدمرتضی بختیاری اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان را مهمترین زمینه توانمندسازی دانست و افزود: مشارکت در آموزش و مهارت‌آموزی مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار از موضوعات تفاهم‌نامه با صنایع پتروشیمی است.
وی گفت: براساس تصمیم شورای عالی اشتغال، کمیته امداد در سال جاری موظف به ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای جامعه هدف شده است که برای تحقق این هدف نیازمند همکاری همه صنایع و بخش‌های خدماتی به ویژه صنایع بزرگ همچون پتروشیمی هستیم.
بختیاری افزود: همچنین در این تفاهم‌نامه ایجاد تعاونی‌های تولیدی و خدماتی و طرح‌های راهبری شغلی برای کمک به اشتغال مددجویان پیش‌بینی شده است.
وی با اشاره به خودکفا شدن ۵۸ هزار خانوار از طریق طرح‌های اشتغال در سال گذشته، خاطرنشان کرد: اقدام شرکت ملی صنایع پتروشیمی در اشتغال‌زایی برای مددجویان قابل تقدیر است و مطمئنیم با ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان، در آینده نه چندان دور شاهد جشن خودکفایی افراد مشمول در این طرح خواهیم بود.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مسکن از دیگر ابعاد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: مشارکت در ساخت و مقاوم‌سازی منازل مددجویان از دیگر موضوعاتی است که در تفاهم‌نامه با شرکت ملی صنایع پتروشیمی به آن اشاره شده است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این مراسم با اشاره به تشکیل شورای عالی مسئولیت اجتماعی با مشارکت شرکت‌های پتروشیمی کشور گفت: پایداری تولید و رشد اقتصادی، نیازمند توجه به مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها تجاری و اقتصادی است.
مرتضی شاه‌میرزایی کمیته امداد را الگوی موفق در مشارکت و هم‌افزایی با دستگاه‌ها عنوان کرد و افزود: جامعه هدف تفاهم‌نامه با کمیته امداد، مددجویان چهار شهرستان در استان بوشهر و شهرستان ماهشهر هستند و امیدواریم در پایان این تفاهم‌نامه، هیچ مددجوی فاقد مسکن در این مناطق نداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *